Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soustředění ročníku 2007-8, Smejkalova bouda, 21.-26.8.2016

21. 3. 2016

Informační leták k soustředění zde.

Přehled přihlášených účastníků a úhrad zde.

Program soustředění zde.

Každý účastník odevzdá na začátku soustředění svému trenérovi následující formuláře:

Zdravotní prohlášení

Souhlas rodičů

Vyúčtování soustředění:

Vybráno                                                                                Kč 144 300,-- Smejkalova bouda (ubytování + stravování)                                                  - 44 osob x Kč 630,--/osoba/noc x 5 nocí                              - Kč 138 600,--  - 1 osoba x Kč 630,--/osoba/noc x 3 noci                              - Kč     1 890,--  Vstupné na rozhlednu Žalý                                                  - Kč        660,--  Převoz dodávkou na PU proti Vrchlabí                                 - Kč        500,--  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------  Celkem zbylo                                                                        Kč    2 650,--  - z toho vráceno na účet ročníku 2007 (13/37)                          Kč       931,--  - z toho vráceno na účet ročníku 2008 (24/37)                          Kč    1 719,--

Zprávy ze soustředění:

 
Neděle, 21. srpna - Jak SC Xaverov do Krakonošova revíru přijel
Ještě ráno se na obloze v Krakonošově revíru čerti ženili, ale už kolem poledne déšť ustal. Krakonoš to zařídil, aby se borcům z Xaverova dobře trénovalo. Vyslal na místo sojku bonzačku, aby vám sdělila, co se toho dne přihodilo.
Na první trénink po letní pauze fotbalisté vyrazili na nejvýše položené fotbalové hřiště v Čechách. Není špatné, jen ti z nich, co mají větší nákop, chodí pro míče při překopnutí brány do vrchlabského údolí. Sehráli turnaj a zjistili, že hra má trochu mezery. Tedy spíše nemá, jelikož všichni běhají v jednom chumlu a na ty mezery mezi hráči zapomínají. Nu což, prostě si chtějí do toho kulatého nesmyslu po létě všichni kopnout. K večeři byla rýže s omáčkou a masem. Bylo to výborné a někteří si šli i přidat. Všichni pak fandili Jardovi Kulhavému při honbě za stříbrnou plackou, někteří (tedy vlastně jeden) jeho soupeři Nino Schurterovi. Ostatní vesele skandovali (Šutr fůj). Bylo veselo. K druhé večeři se servírovala houska s pomazánkou a ovoce. Nejvtipnější otázkou dne, byla následující: "A to se budeme mýt každý den?". Ano, proto jsou teď všichni ve sprše. A pak, pak se jim asi bude stýskat. Já sojka bonzačka slibuji, že vám každý den něco napíšu a nebude soukromě SMS zprávou každému z vás. Vždy něco vyskřehotám tady na stránkách. Beztak tady v Krakonošově je mizerný signál.
 
Pondělí, 22. srpna - Jak Krakonoš hry v Rio de Smejkalo zahájil
Hlásím se vám opět z Kněžic, já sojka bonzačka. Můžu vám povědět, že dnes ráno ti vaši borci vstávali fakt brzy. Stačilo, aby začal jeden nervózně pobíhat po místnosti a rázem z toho byla kolem půlsedmé štafeta. A to mohli vstávat až v 7.45 hodin. K snídani si všichni mohli vybrat z bufetového stolu cokoliv dle chuti (lupínky, pečivo, šunka, marmeláda, zelenina, čaj, mléko, jogurt ...). Naštěstí toho bylo dost, nějaké lupínky jsem tedy sezobla i já. Po snídani jsme už vyrazili ven a byl kruháč, tam se mi lítalo trochu lépe a tak jsem do svých perutí uchopila fotoaparát a zobákem vám pár fotek vyfotila (viz. fotogalerie níže). Vrátili jsme se ve 12.00 na oběd (zeleninová polévka, brambory se sekanou). Po odpoledním klidu jsem já sojka bonzačka zahájila vícedenní olympijské hry Rio de Smejkalo. Na pořadu dne byly souboje v hodu oštěpem, skoku dalekém a sprintu. Po první části OH vyběhli fotbalisté opět na kopec a sehráli turnaj ve složení 5+1. Jak to tak bývá, ve sportu jsou vítězové i poražení a někteří z nich to těžce nesli. Večeři stihli tak, tak a to byla klika, jelikož byla opravdu chutná (kuřecí na smetaně s knedlíkem). Před druhou večeří (ovoce a chléb s pomazánkou) si borci chvilku orazili, někteří koukali na záznam ukončení her v Riu. Na hlavním olympijském stadionu se proháněli tanečnice samby v blyštivých kostýmech, tu se v restauraci ozvalo: "Hele prsatý holky, začíná mě to zajímat". Slámovi, zkuste hádat, kdo to mohl být? Na závěr dne se pilně uklízelo, jelikož by jinak trenér nečetl knížku nahlas. No, nalétala jsem se dneska dost, jdu si dát před spaním z krmítka ještě jedno rezatý. Píp, píp. 
 
Úterý, 23. srpna - Jak se v Krakonošově úklid kontroloval 
Ještě v pondělní večer se trenérům nezdálo, jak že to na pokojích fotbalistů vypadá. Mít větší bordel než je v Podkrkonoší na černých skládkách, už je trochu přes čáru. Když jste chtěli krmení pro sojku bonzačku, stačilo odhrnout peřinu a vyzobat zbytky obalů nebo ji nechat poskakovat po koberci a tam by se toho také spoustu našlo. Trenéři zasáhli, dali borcům 10 minut pod pohrůžkou, že nebude čtení pohádky a najednou to šlo. Rodiče, až budete chtít přepucnout bejvák, zadejte to svým potomkům. Docela jim to jde, což dokazují fotky. Úterní dopoledne bylo ve znamení fotbalového tréninku. Po obědě pokračovaly olympijské hry: vrh koulí, sprint přes překážky a hlavně vytrvalostní závod (tedy abychom to uvedli na správnou míru - závod s překážkami, který všichni proběhli do 2 minut). Po krátké ovocné sváče přišel lehký vysvětlovací trénink. Už je trochu znát únava a tak zítra vymění fotbalisti kopačky za tenisky a vyrazí tam, kde končí Trautenberkovy polnosti. Ale o tom až zítra. Ještě snad naposled jednu vtipnou historku. Jeden z borců seděl dle vyprávění spolubydlících na posteli a asi deset minut hledal začátek peřiny. V tom to my sojky máme jednodušší. V tom našem kulatém hnízdě se vždycky všechno najde.
 
Středa, 24. srpna - Jak se vyráběla domácí borůvková limonáda 
Pomalu nám končí dnešní horký den a mě sojce bonzačce se ani nechtělo pořád za těmi fotbalisty létat, aby se mi brka nezpotila. Dopoledne proběhl lehčí fotbalový trénink. Pokud vám rodičům z fotek připadne, že někteří jsou pořád v jednom dresu, tak jste si všimli správně. Všimli si toho i trenéři. Dostalo se nám od borců odpovědi, že jim to tak vyhovuje. Odpoledne následoval výšlap na rozhlednu na Žalý. Cestou kluci a holka sbírali borůvky a kluky napadlo, že by z nich mohli trenérům pivo uvařit. Po návratu se zavřeli do pokoje a začali mixovat borůvky s dalšími dobrotami. Uvařili 4 druhy piva. Největší odvahu projevili trenéři, když to všechno museli degustovat. Teď (po večeři) ještě všichni blbnou venku nebo hrají fotbal. Hic konečně končí a mě se přestává rosit zobák. Píp, píp.
 
Čtvrtek, 25. srpna - Jak se Krakonošova mládež hochům a dívce z Xaverova klaněla
Už mám toho bonzování dost, tak aspoň ve zkratce. Píp. Dopoledne bylo ve znamení týmového fotbalového víceboje. Na 6 stanovištích si borci ověřovali své dovednosti. Pak si dali oběd a radši si v očekávání zápasu prodloužili odpolední klid, který byl vyplněn vyhlášením OH Rio de Smejkalo. Na výsledky se můžete číhnout zde Výsledky OH Rio de Smejkalo . Odpoledne vyrazil SC Xaverov do podhůří vyloupit nádherný stadion FC Vrchlabí. Ročník 2007 nakonec ve svých protivnících ještě kvality našel a vyhrál snad jen o 9 gólů. Za to na hřišti 2008 se spustilo něco, co by místním fanouškům znechutilo i to nejchutnější krkonošské kyselo. Nejdříve jsme hráli i s gólmanem, pak jsme si ho zakázali a nikdo nesměl chytat rukama. Co jiného vymyslet v zápase, kde to je o padesát gólů a Xaverov pořád neinkasoval. Nejlépe to vystihl špílmachr Slezák Jr., když se přeptal trenéra: "Trenére a oni můžou za půlku?". Xaverovského trenéra možná ani nenapadlo, že jim to domácí trenér zakázal. Bez brankáře jsme nakonec jednou inkasovali. Doufám, že ti hoši vrchlabští na tom nejsou podobně na ski, to by s tím byla ta naše lyžařská reprezentace v budoucnu velmi mizerně. Teď už jdou borci k ohni opéci za odměnu buřtíka a pak do postelí. Moc se na vás těší zítra od 12.30 do 13.30 hodin. No a já, já letím vedle do revíru, my sojky jsme si tam dali sraz a trochu tenhle večer zapaříme. Vyrazíte-li zítra brzy z rána do našich hvozdů na houby, můžete si tedy být v jednom sojkoprocentně jisti, zítra vás Krakonošovi nenapráskám. Píp. Tedy: Na zdraví.

Fotky na: http://scxaverov2007-8.rajce.idnes.cz/