Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soustředění Kácov, 23.-28.8.2015, 2007-09

Neděle, 23. srpna 2015

Ahoj mami a tati,

dojeli jsme dobře. Vaří tady dobře. Na pokoji spím s kamarádem. Zatím. Po obědě, kdy nám moc chutnalo kuřecí s rýží, ani jeden z nás to nevrátil, mami a tati fakt si nevymýšlím, jsme si na úvod střihli turnaj. Vyhráli jsme my. Tedy oranžoví. K večeři jsme tam šoupli přídavek svíčkové. Jo, abych nezapomněl, taky už bylo první zpívání. To je vždy, když někde zapomenu třeba míč, láhev na pití nebo hlavu. Teď už jsme vylezli ze sprchy a jdeme chrnět. Dobrou.

A za chvíli se mrkněte na pár fotek.

http://scxaverov2007-8.rajce.idnes.cz/

 

Pondělí, 24. srpna 2015

Mámo, táto ahoj,

ráno jsme si přispali do tři čtvrtě na osm, tak akorát abychom stihli snídani. Čekal nás dneska dopoledne náročný trénink na stanovištích. Docela jsme si mákli, ale od trenérů jsme dostali pochvalu a navíc pro nás připravili překvapivou odměnu. Po obědě (zeleninová polévka a těstoviny se sýrovou omáčkou a krůtím masem) jsme se šli koupat a tam byl obrovský míč, snad velikosti 40 a že prý máme hrát s trojkou. S tímhle ale fotbal hrát nešel, tak jsme do něj vlezli a bezvadně si zablbli na vodě. Vyčvachtaný jsme pak šli na fotbalový trénink. Hráli jsme proti sobě zápas, občas to skřípalo, ale my na tom zamakáme. Po první večeři nás pár šlo hrát tenis nebo "kuchtu buchtu", já vás to když tak naučím. Teď už míříme z druhé večeře do postele a všichni se těšíme na to, jak nám zase trenéři budou číst.

Dobrou a samozřejmě pár fotek.

 

Úterý, 25. srpna 2015

Zdar rodiče,

dnes jsme zase měli pestrý den. Trenéři mají totiž takové kouzelné velké bílé auto, z kterého vždy vytáhnou nějakou zajímavost. A tak jsme si dnes po snídani vyzkoušeli discgolf. Každý jsme měli svůj létající talíř a házeli ho na co nejméně pokusů do košů. Obešli jsme celkem 9 jamek. Všechny nás to moc bavilo. Od fotbalu jsme měli dopoledne volno, zbylo nám tedy před obědem ještě trochu času, abychom si vyzkoušeli chodit po slackline (natažený popruh mezi stromy). K obědu jsme měli vynikající bramborovou polévku, někteří z nás z ní pitvali houby, některým chutnaly, poté rýži s omáčkou. Při odpoledním klidu si někdo z nás čte, hraje karty nebo si s kluky povídáme. Na konci odpoledního tréninku s námi uzavřel trenér Tomáš sázku. Každý, kdo mu dal z penalty gól, měl slíbenou žvýkačku. Trenér chytal výtečně, žvejku vyhrál akorát Míša K., jinak jsme neměli šanci. K véče pečené kuřátko s bramborem. Teď procházíme povinnou sprchou, nevíme co na tom mytí ti dospělí mají, nám by to vůbec nechybělo. Už zas začínáme zívat, tak ještě nektarinku, zuby a pelech. Trochu se nám stýská, ale nakonec to vždycky ustojíme.

Před spaním nezapomeňte na fotky.

 

Středa, 26. srpna 2015

Čus mámo, čus táto,

dnes začnu večerem, protože ten si nejlépe pamatuji a na ten zbytek si zkusím vzpomenout. Je to totiž takový fofr, že si to jen těžko dávám v hlavě dohromady. Jdeme k ohni. Ne že by tu někde hořelo a my šli přihlížet, to si jen dnes místo druhé večeře opečeme buřtíky, že prý budeme mít posunutou večerku, jinak totiž chodíme spát v devět. K večeři jsme měli plněné knedlíky s uzeným a hodně z nás si šlo ještě přidat. Na tu jsme přijeli na poslední chvíli z hřiště v Kácově, kde jsme sehráli přátelák s Vlašimí, tedy jen my mladší, starší borci ještě potrénovali před zítřejším přátelákem z Uhlířských Janovic. Bojovali jsme a ve hře byli vidět i pěkné momenty, třeba jeden byl okomentován slovy Káji Slámy: "Ty jsi dal francouzáka". Trenér se ptal, co to je. Přemýšlíme, jak to že neví, že se tak přece říká gólu o tyč. Před zápasem jsme měli poklidný turnájek v minigolfu bez vyhlášení vítězů. Jak jsme totiž zvyklí trefovat tu velkou branku, s tou malou jamkou nám to moc nešlo. K obědu jsme si dali špagety a la bolognese (opět s přídavky). Dopoledne jsme si zkusili zkušební zápas a na závěr samozřejmě penalty proti trenérovi. Zlepšujeme se, tentokráte jsme dali z 30 pokusů 2 góly (Šimon V. a Tomáš V.). Nesmějte se nám, je to opravdu těžké trenérovi dát gól, kdyby měl helmu, mysleli bychom si, že proti nám stojí samotný "Čechíno". Ještě vám musím říci, že se nám ráno vůbec nechtělo vstávat. A teď už fofrem k oni.

Už se nám to nachyluje a moc se na vás těším. Tvůj fotbalista.

Čtvrtek, 27. srpna 2015

Nazdar rodiče,

jak se máte? Dneska mi vypadl zub. Nevíme, kdo vyhrál fotbal, že mi blbne ucho. Dneska nás tady byla plná chata. Všichni měli dort a hrozně prděli. Byl tady černokněžník. Těšíme se na vás.

To je autentický přepis vzkazů od vašich fotbalistů. Necenzurováno. Možná by vás tedy zajímalo, jak to doopravdy bylo. Tedy pěkně od začátku. Po snídani jsme si zaběhli náročný terénní závod Spartan Race. Každý z nás dostal pásku bojovníka a vyběhli jsme. Nutno říci, že my starší jsme tentokrát dostali parádní nakládačku od mladších borců. Odpoledne jsme jeli do Kácova na hřiště, abychom sehráli přátelák proti Uhlířům, rozuměj Uhlířským Janovicím. I přesto že jsme již trochu unaveni, byli jsme lepším týmem. Mladší si dali trénink na hřišti u hotelu. Pak už jsme spěchali na dřívější večeři, protože za námi přijel kouzelník. Náramně jsme se bavili, když třeba vyčaroval z malého pytlíku metrové brčko anebo živého králíka. Na závěr nám ten Mistr Šarivari nebo tak něco každému z balónků vymodeloval nějaké zvíře. Pak jsme si pochutnali na výborném dortu. Vlastně jsme vám zapomněli říci, proč to všechno bylo. Patrik měl narozeniny. Teď už všichni spíme a zítra počítáme s tím, že nás vyzvednete.