Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soustředění Kácov 2015

3. 7. 2015

Fotky: http://scxaverov2015.rajce.idnes.cz/

 

Neděle

Drazí rodiče, posíláme první pozdravy z Kácova. Dorazili jsme kupodivu všichni, po cestě vlakem žádné ztráty nehlášeny (ještě jsme je ale nepočítali...). Po počátečním zmatku na každého vyšel pokoj i vlastní postel. Po dobrém obědě (rýže a kuřecí maso) a chvilce odpočinku nás čekalo první rozkoukání na hřišti. Všechna dítka se zatím zdála mít plno sil na trávníku i mimo něj. Tento stav zatím přetrvává i po večeři....Mimochodem k večeři byla rajská:-). Drahé maminky, chystejte pračky a Ariel:-D. Tak tolik asi ve zkratce z dnešního příjezdu. Nikdo nepláče, dokonce zatím ani my dospěláci, všichni si užíváme začátku sportovního maratónu. Přejeme krásný večer a zase zítra.

 

Pondělí

Drazí rodiče, tak máme za sebou první náročný den. Začal nám pěkným počasím a budíčkem v 7:45. Snídaně byla již klasicky výborná, každý si jistě to své našel. Nejvíce frčely lupínky s mlékem, ale na výběr bylo i mnoho jiných variant: koláče, jogurty, termix, šunka, sýr, med, marmelády...prostě od každého něco. Před prvním dopoledním tréninkem nesmělo chybět naše oblíbené bodování. Zatím mají kluci pochvalu, na žádné čuníky jsme nenarazily. Ovšem i tak se někteří nechtěli smířit s průměrnou známkou, popadli čistící prostředky a pozor - gruntovalo se až se prášilo. Každé mamince rády povíme, co všechno její chlapeček zvládne:-))  Pak už byl na řadě první dopolední trénink. Kluci jsou rozděleni do skupin, trénink probíhal kruhově. Na každém stanovišti se pilovalo něco jiného. Od posilování a protahování (mimochodem s Péťou jsme zvědavé, jak budeme zítra chodit :-)), přes přihrávky, rychlost, techniku a vytrvalost, míčové hry. Nechyběla ani střelba na bránu. Dle trenérů se většina kluků snažila, i když občas je opravdu náročné pánům vysvětlit, že fotbal není jen o hře a střílení gólů, ale i o fyzičce, posilování a protahování...

K obědu jsme měli písmenkovou polévku a kuře s bramborem a dokonce jsme dostali úkol, sestavit si další jídelníček dle našich požadavků. Takže dle mladých fotbalových nadějí se můžeme těšit na špagety, řízek nebo třeba svíčkovou. Odpolední klid byl nejprve spíše neklidem, ale po laskavém doporučení trenéra Zorana se všichni odporoučeli do svých pokojů a opravdu odpočívali. 

Další trénink byl kombinací opět kruhového tréninku a následně jsme měli návštěvu z Vlašimi. Jejich borci r.2005 a 2006 si poměřili síly s našima 2006. Bojovalo se statečně a srdnatě, nicméně zřejmě se projevila únava z dopolední dřiny a zápas zkončil 12:10 na obou hřištích ve prospěch Vlašimi. Nutno ovšem dodat, že hosté byli asi dobře živení, minimálně polovina byla o hlavu větší než naši kluci..

Tu už se naše povídání chýlí ke konci. Večeře už byla dle našich požadavků - pro masožravce vydatná gulášová polévka s pečivem a pro milovníky sladkého buchtičky se šodó. K doplnění pupíků pak ještě ovoce, jogurty a případně pečivo s pomazánkou jako druhá večeře. Netřeba se bát, zatím nám rozhodně nikdo nepohubnul a příští rok Vlašim přejedeme.-)

Nad Kácovem už zapadlo slunko, takže jdeme Vaše ratolesti pomalu uložit do pelechů a mírně zmoženi (zatím rozhodně jen únavou) dopilovat program na zítřejší den. Dobrou noc, Praho:-)

 

Úterý

Zdravíme z Kácova, dnešní den se nezačal hezky, ráno vítaly nás hromy, blesky. Ale že jsme klubík milý, trvalo to jenom chvíli. Za kratinko kratičko, už svítilo sluníčko :-).

Tak to by pro úvod asi stačilo. Vážení a drazí, máme za sebou další krásně sportovní den. Ráno nás sice malinko strašilo počasí, ale než jsme se pořádně probrali a nacpali, mraky byly pryč. Bodování bylo opět potěšením pro oči, oproti loňskému roku se kluci opravdu snaží a myslím, že by se většina z vás divila, jak to kluci umí. Ručníky složené do pravidelných obdélníků i různých geometrických obrazců, na nich naaranžovaná mýdla. Boty srovnané podle pravítka. Dokonce jsme dnes museli zabavovat čistící prostředky, neboť už hrozila akutní dechová nedostatečnost z inhalace nebezpečných chemikálií. Přiložené fotečky jistě postačí pro Vaší představu. Jen dodávám, že čuníka zatím stále nikdo nedostal!! 

Dopolední trénink byl v duchu procvičování všech dovedností a jistou přípravou na odpolední boje. Kluci si alespoň udělali hlad na česnečku a špagety, které si včera naobjednali. Po obědě nás čekalo veledůležité rozlosování pro odpolední turnaj. Hoši si zcela náhodně vylosovali své spoluhráče a byli tak rozděleni do osmi týmů po šesti. Každý ročník měl své zastoupení. Turnaj pak byl naplánován tak, aby každý hrál s každým. Záměr byl, že všichni dostali volnou ruku a bylo tak zcela na klucích, aby si zvolili taktiku, rozložení hráčů, vybrali brankáře apod. 

Úvodní hvizd všech okulibých soubojů byl v 15:30. Některé týmy to vzaly opravdu vážně, skupinové protažení vedené kapitánem týmu nebylo nic ojedinělého. Kluci se do zápasů vrhli s nadšením a byla to opravdu báječná podívaná. Bojovalo se, radovalo, někdy hudrovalo, ale vše ve stylu fair play. Mezi jednotlivými zápasy pak probíhaly vskutku zajímavé debaty, taktika se měnila každou minutou. Čest musíme vzdát i celému vedení, neboť nebyl jediný zádrhel. Karel Kopsa s Michalem vše krásně naplánovali, Michal se pak ujal veškeré výsledkové dokumentace, Honzík a Zoran nám to krásně odpískali, Ivan s Lubošem se pasovali do funkce čárových rozhodčí, Mareček byl hlavním povzbuzovačem zachmuřených ksichtíků. No a náš hlavní šéftrenér přijel přesně na čas a přísně kamarádským okem vše bedlivě sledoval. Klobouk dolů, podle nás má oči i na zádech, jinak si  nelze vysvětlit, že okomentoval snad každou akci na obou hřištích (hrály se vždy dva zápasy současně). Naše dámské zastoupení se snažilo pro Vás zachytit veškeré dramatické okamžiky a sem tam ošetřit drobné šrámy, puchýře a píchance od vos. Trhač týmu plnil funkci maskota:-). Snad si tedy umíte náležitě představit, jak pěkné fotbalové momenty jsme si užili a to až do samého závěru. Definitivní zakončení dnešních bojů se odehrálo po večeři, kdy byli kluci pochváleni za pěkné výkony, týmovou spolupráci a zcela vyrovnané boje. Samozřejmě nesměla chybět nějaká ta sladká odměna pro každého účastníka. 

Tak tolik asi něco málo o dnešním kácovském dni. Utíká nám to tu, utíká. Mám ještě vzkazík od trenérů - dnešní turnaj jsme pro velké nadšení nás dospěláků i sportovních účastníků rozhodnuti zopakovat, a to rovnou v pátek od 9:30. Všichni jste srdečně zváni:-). Věříme, že přijedete všichni podpořit své ratolesti a zafandit. Pro rodiče, kteří zde ještě nebyli, připomínáme - odvoz z Kácova si zajistí každý sám!!!! 

Tímto končí dnešní povídání a my těšíme se zase na svítání. Dobrou noc, Praho.

 

Středa

Dobrý večer všem, dnes lehce opožděně, ale přeci. Zdravíme všechny relaxující i těžce pracující rodiče z našeho fyzicky náročného (řekněme že občas i psychicky :-D) pobytu. Doufáme, že se máte stejně krásně jako my. Počasí už nám zase přeje, Oskárek se na nás usmíval již od samého rána. Kluci se vyspali do růžova, na snídani kupodivu dorazili hned napoprvé všichni a k velké radosti nás všech dospěláku vystačilo kakao na každého:-)...Původně měl být dopoledne trénink, ale vzhledem k povšechné únavě jsme se nakonec rozhodli pro volnomyšlenkářsky strávené dopoledne a dali klukům prostor pro "volné pobíhání" (týkalo se i naší psí členky). Kluci si utvořili skupinky a tak někteří hráli fotbálek, jiní vybíjenou no a sem tam někdo opravdu jen lelkoval...Určitě to nebylo na škodu, protože na plno členech naší výpravy už je mírná únava znát. I když tento stav trvá většinou jen do oběda. Pak se pravděpodobně někde tajně dobijí a zase jedou na 100%, polední klid je spíše naše tajné přání než realita :-)

Každopádně odpoledne již bylo mnohem akčnější. V plánu totiž bylo rozdávání pomyslných medailí. Kluky čekala již tradiční olympiáda, kde si poměřili síly celkem v 10 disciplínách. Pro představu se poměřili například v člunkovém běhu, střelbě na bránu, přeskocích přes švihadlo, nožičkách, nechyběl hod do dálky, hlavičkování a nebo třeba překážková dráha. Aby bylo hodnocení spravedlivé, bojoval každý ročník zvlášť. Kluci se opravdu snažili a většina  makala až do konce. Každý z nich se v některé z disciplín našel, boje byly vyrovnané a závěrečné sčítání vskutku napínavé i pro nás.

A protože  nejsme ani Sparta, ani Slavie, ale Xaverov, dovolili jsme si dnes lehký dietní prohřešek a k večeři byl smažený sýr (ovšem brambory už byly podmínkou). Asi netřeba psát, že sklidil úspěch a od stolů se tak kluci spíše odvalili :-) 

Pak už jen trenéři popadli papíry a propisky a chvíli se jim kouřilo z hlav, jak počítali a počítali a ...spočítali :-) Tramtadadá...vyhlášení proběhlo za bouřlivého potlesku pro ty nejlepší a po oslavném nástupu všech vítězů bylo zakončeno opravdu hlasitým pokřikem. Hej hej hej, Xaverov je nej! 

U nás dospěláků byl vítězem každý jeden z našich nadšených fotbalistů. Takže kluci gratulujeme a Vám rodičům přejeme pěkný večer. Sladké sny, Praho.

 

Čtvrtek

Dobrý večer, drazí rodičové, máme tu poslední noc a vzpomínek bude jistě moc. Byly to krásné časy a my už se těšíme, že za rok...asi ...sejdeme se všichni spolu, opět zde u společného  stolu:-) 

Ahoj všichni, tak už už sedím za stolem a píši poslední zprávu z našeho dočasného sportovního domova. Dnes až v pozdních hodinách, protože plánů bylo mnoho a den opravdu dlouhý. Uteklo nám to uteklo a tak už nám zbyly jen poslední hodiny, do kterých jsme pro kluky chtěli vtěsnat ještě co nejvíce fotbalových a hlavně společných  zážitků.

Popisovat rozlepená očka, pusy ušmudlané od nutely a hrnky s kakaem by už asi bylo zbytečné.. Ano, samozřejmě i dnes jsme si cpali pupíky od rána do večera a i dnes jsme snad uspokojili veškerou hladovou i mlsnou poptávku. Ovšem energie byla třeba už od prvních slunečních paprsků. Kdo by čekal, že svalová únava už nabrala obřích rozměrů, byl by překvapen. Naše opatrná otázka, zda by eventuálně třeba kluci nechtěli zopakovat turnaj smíšených družstev, byla již předem zodpovězena mohutným ano, a tak dopolední plán nabyl jasných obrysů. Pro oživení a uspokojení některých mrmlalů jsme znovu rozlosovali smíšené šestice a odstartovali nové boje. Ani dnes nebyly bratrovražedné, ale opět se bojovalo přátelsky a bez zákeřností. Je vidět, že klukům prospívá myšlenka je ročníkově propojit a snad se dá zcela bez rozpaků říci, že náš sportovní týden úspěšně na další rok smazal pomyslné hranice mezi jednotlivými ročníky. Jsme přeci Xaverov :-) Jedna velká fotbalová banda.

Ale zpět k náplni dne. Turnaj se povedl, až na drobná zranění se všichni přihrnuli na oběd s úsměvem a rizoto se sýrem bylo jistě dobrou odměnou za vynaložené úsilí. Navíc kluky čekala malá oslava narozenin. Naši borci z 2003 si připočítali další rok a my je za to odměnili pokřikem, hromadnou gratulací a výborným dortíkem. Sfouknutí svíček bylo už jen třešničkou :-)....samozřejmě na dortu :-) Zasloužený odpočinek po všech mňamkách jsme my dospěláci využili k naplánování již tradiční bojovky. Můžu všechny rodiče s jistotou ubezpečit, že bychom se klidně uživili v nějakém domě pro děti a mládež :-) Nápadů jsme měli tak na 5 dalších bojovek...

Po odpočinku ale ještě zbývalo do večera plno času. Nejprve jsme všichni povzbudili malé šmudlíky z 2007, kteří k nám na hřiště zavítali na zápas (Xaverov versus Uhlířské Janovice) a pak jsme ještě pro vás rodiče nafotili nějaké společné fotečky na památku. Po zbytek odpoledne už nás čekala pouze příjemná procházka zakončená osvěžením u splavu. Vzhledem k posledním tropickým dnům bylo  smočení v řece určitě fajn a malí vodníci se máchali opravdu s nadšením..No našli se i velcí vodníci, ale to už je trochu jiný příběh..(dokumentace je někdy víc než slova).

Tady už se náš příběh pomalu přesouvá k řízku s  bramborem, který byl vskutku vynikající, nicméně předzvěst nočního postrachu klukům trošku skroutila bříška. Sice slovním projevem byl hrdinou každý jeden z nich a plánovaných samochodců bylo na počátku mnoho, nicméně další minuty změnily mnohé..Letos se naše strašidla přesunula do okolních lesů a padající soumrak učinil z romantické cestičky opravdu vtíravě nepříjemnou stezku..A to i bez strašidel..ta ale nesmějí chybět v žádné pořádné bojovce, a tak i u nás se objevil kostlivec, smrtka, strašák a nebo prostě pouhý stín či přízrak..Sem tam svíčka, která spíše jen doplnila atmosféru neznámého..Z odvážných samochodců se rázem staly cupitající skupinky a dalo by se říct, že čím více odvážných pokřiků, tím více strachu v hlase..Bály se, bály, dětičky naše, ale až na dvě malé duše odvážně prošly všechny. Jistě vám rády budou vyprávět, kterak se kde vůbec nelekly a kdo je vůbec nevystrašil :-)) Však na nás také v cíli čekalo opět plno našich znovu nalezených hrdinů :-)

Tak rodičové, to už je opravdu skoro konec našeho povídání a nezbývá než se těšit, že zítra se potkáme  a vaše robátka vám ve zdraví předáme. Bylo to krásné a bylo to milé, byly to krásně strávené chvíle. Fotbalu zdar a za rok se těšíme, že si ta dítka, od vás opět půjčíme :-)

 Dobrou noc, Praho.